Kako dobiti mavrične drobce v Dead by Daylight

Če želite naložiti Teachable Perks pred naslednjo sejo Dead by Daylight, boste potrebovali nekaj drobcev. Pridobivanje mavričnih drobcev je eden od glavnih načinov, kako boste izenačili svoj lik.

Če ste novi pri tej valuti v igri ali imate samo nekaj vprašanj o mavričnih delcih, ste na pravem mestu.

Ugotovite, zakaj DBD predvajalniki iščejo te drobce visoko in nizko in odkrijte nekaj strategij, da jih dobite nekoliko hitreje.

Z integracijo popravka 2.0.0 leta 2016 so bili igralci Dead by Daylight seznanjeni tudi z novim načinom napredka v igri: ravni igralca.

Funkcija je predstavitev vašega splošnega napredka na vašem računu, vključno z vsakim likom, ki ga uporabljate za igranje na sejo. Zvišanje ravni igralca je odvisno od XP ali izkustvenih točk iz poskusov ali »ritualov«, ki so na voljo na dnevni in tedenski osnovi.

Vsakič, ko dokončate preskus, igra izračuna XP na podlagi različnih dejavnikov, kot so:

1. Kakovost emblemov

Kot morda že veste, si lahko med igranjem prislužite embleme za različna opravila. Ti emblemi zavzamejo mesto prejšnjega sistema Bloodpoints, ko se je igra prvič začela. Prislužite si lahko različne embleme, odvisno od tega, ali igrate kot Survivor ali Killer, in ustrezajo neposredno znesku XP, ki ste ga skupaj prislužili za sejo.

Skratka, več emblemov kot dobite in višja kot je kakovost, več mavričnih drobcev zaslužite. Dejanska količina drobcev, ki jih lahko zberete na podlagi točk emblema, je relativno majhna, zato ne računajte nanjo kot na glavni dejavnik pri igranju tekem.

To je zelo zapleten sistem točk, vendar če želite popolno razčlenitev točk na emblem, je spletna stran DBD Gamepedia odličen vir.

2. Skupni čas igranja

Poleg emblemov igra tudi skupni čas, ki ga preživite v obravnavani preizkušnji, da izračuna končni rezultat in s tem izplačilo mavričnih drobcev. Dobiš približno en delček na sekundo igralnega časa.

Največji znesek XP na 10-minutno tekmo je 600 XP. Če presežete to 10-minutno mejo, ne boste več zaslužili XP za čas.

Zakaj je XP pomemben za pridobivanje drobcev?

Zaslužek mavričnih drobcev je neposredno povezan z vašo stopnjo. Vsakič, ko dvignete raven, dobite določeno število drobcev na XP. V povprečju pričakujte, da boste zaslužili 0,072 delčkov na XP, brez bonusov, kot je 300 XP, ki jih prejmete za »Prvo igro dneva«.

Na primer, lahko začnete zaslužiti drobce na ravni 2. Če želite zaslužiti 50 drobcev, morate v preizkusu zaslužiti 720 XP. Na ravni 3 se poveča za 900 XP za 65 drobcev.

Pomembno je omeniti, da drobci niso omejeni in še naprej zaslužite približno 0,072 delčkov na XP, dokler ne dosežete stopnje 99.

Ko dosežete stopnjo 99, dobite stopnjo predanosti in vaša raven igralca se ponovno ponastavi na raven 1.

Kako hitro dobiti mavrične drobce v Dead by Daylight

Tradicionalni način za pridobivanje mavričnih drobcev v DBD je mletje, vendar bodo nestrpni igralci morda lahko obdelali mavrične drobce, da bi jih dobili nekoliko hitreje.

Igralska skupnost običajno ne gleda na kmetijske tehnike, saj nekateri igralci menijo, da je to goljufanje. Če pa res želite dobiti drobce, ne da bi vložili (veliko) dela, je tukaj nekaj načinov za to:

1. način – Igrajte kot Killer in pojdite AFK (Away From Keyboard)

Ta metoda je točno tako, kot se sliši. Začnite tekmo z vami kot morilcem, poiščite skriti kotiček in se za nekaj časa odmaknite od tipkovnice. To se morda zdi nekoliko neetično, vendar ne pozabite, da igra predvsem nagrajuje čas, preživet v igri, in ne nujno za to, kar počnete, ali vašo raven spretnosti med igranjem.

To je eden najpreprostejših načinov za pridobivanje XP za mavrične drobce:

1. Poiščite ujemanje s seboj kot morilcem z gumbom »Išči ujemanje«.
  2. Zmanjšajte igro na zaslonu.
  3. Pojdite v resničnem življenju nekaj drugega za približno 10 minut.
  4. Vrnite se v igro, da zberete svoje »težko prislužene« XP.

2. način – Nadgradite svojo strategijo igranja

Prav tako lahko igrate igro in zaobidete celotno zagato AFK tako, da med igranjem posodobite svojo strategijo. Upoštevajte te stvari, da povečate svoje potencialne točke:

1. Naj bodo vaše tekme krajše od 10 minut. Vse, kar je po tem, je izguba časa glede XP, saj ne zaslužite ničesar za igrani čas.
  2. Osredotočite se na točkovanje emblemov v varnejših kategorijah, kot so čistilni totemi, zdravljenje soigralcev in popravilo generatorjev, da povečate svoje možnosti za preživetje celih 10 minut. Ne pozabite, da to ni "strahopetno", je pametna izraba vašega časa.

Kako dobiti več mavričnih drobcev v Dead by Daylight

Igra nagrajuje čas, ki ga porabite za igranje, tako da vsa dejanja, ki podaljšajo vaše igranje na 10-minutno oznako, pomagajo prinesti več drobcev na koncu tekme. To vključuje stvari, kot so:

1. Preživeti vseh 10 minut in se prepričati, da umreš ali končaš igro na tej točki.
  2. Sodelujte samo v dejanjih z nizkim tveganjem, ki prinesejo točke, kot je čiščenje »Hex Totema« za 50 točk ali 20 točk za odpenjanje preživelega.
  3. Osredotočite se na doseganje emblemov mavrične ravni za Lightbringer, Benevolent in Unbroken. Izogibajte se poskusu doseganja najvišjega ranga za emblem Evader, ker preganjanje močno omejuje vaše možnosti, da dosežete 10-minutno mejo.

Kako porabiti mavrične drobce v Dead by Daylight

Mavrične drobce lahko uporabite na nekaj načinov. Prvi je, da jih zamenjate za učne ugodnosti v Svetišču skrivnosti. Ugodnosti stanejo približno 2000 delčkov, pri čemer tiste, ki so vezane na določene DLC, stanejo 2700 delčkov.

Na splošno obstajajo štiri naključne ugodnosti ob vsakem obisku in se osvežujejo vsak teden ob sredah ob 00:00 UTC/GMT.

Delčke lahko uporabite tudi za nakup znakov in preobleke za lastne like v trgovini DBD.

Kako dobiti mavrične embleme v Dead by Daylight

Mavrični emblemi so kopičenje različnih dejanj med tekmo. Tako preživeli kot morilec imata svoj nabor dosegljivih emblemov.

Na primer, kot lik Survivor, imate dostop do štirih ločenih kategorij emblemov:

1. Lightbringer – dejanja, kot so popravilo generatorja in čiščenje totemov
  2. Neprekinjen – čas preživetja v tekmi
  3. Dobrodušen – ozdravi ali odklopi druge preživele
  4. Evader – vodi morilca v lov, ne da bi utrpel škodo

Vsak rang emblema, razen Unbroken, je odvisen od tega, da v tekmi pridobite čim več točk. V tem primeru se emblem Unbroken izenači s pridobitvijo vsaj število točk na dejanje v kategoriji.

Če igrate kot Killer, lahko pridobite tudi embleme v različnih kategorijah, odvisno od vaših dejanj. Emblemi morilca vključujejo:

1. Vratar – čas, ki je pretekel za upočasnitev napredka popravila generatorja
  2. Devout – žrtvovanje in ubijanje preživelih
  3. Zlonamerno – prekinjanje zdravljenja, preprečevanje drugim igralcem, da bi si pomagali, privajanje preživelih
  4. Chaser – iskanje in preganjanje preživelih

Za razliko od emblemov Survivor je cilj vsakega morilskega emblema pridobiti čim več točk v vsaki kategoriji emblemov.

Dosežete lahko različne range ali ravni vsakega emblema tako za preživele kot za morilce. Točkovni in odstotni pragovi se razlikujejo, vendar so možni emblemi, ki jih lahko dosežete v tekmi: bronasti, srebrni, zlati in mavrični. Če iščete več drobcev, je iridescent emblem tisti, ki ga želite v čim več kategorijah.

Dodatna pogosta vprašanja

Kateri je najboljši način za pridobivanje mavričnih drobcev v Dead by Daylight?

Najboljši način za pridobivanje mavričnih drobcev v Dead by Daylight je igranje igre. Igra nagrajuje igralce, ne nujno s spretnostjo, ampak s tem, kdo v to vloži čas. Torej, več časa kot porabite za igranje igre, večja je verjetnost, da boste zaslužili XP, ki se lahko usmeri v mavrične drobce.

Ali lahko kupite mavrične drobce v Dead by Daylight?

Ne, ne morete kupiti mavričnih drobcev. Ta oblika valute je način nagrajevanja igralcev za čas, ki ga porabijo za mletje v igri. Delci so torej odvisni od XP, ki jih zaslužite na tekmo.

Koliko mavričnih drobcev na stopnjo pridobite v Dead by Daylight?

Celotno razčlenitev drobcev na pridobitev ravni je na voljo na strani Gamepedia. V bistvu v igri zaslužite povprečno 0,072 drobcev na XP. Če imate 1200 XP za skok s 4. na 5. raven, lahko pričakujete približno 85 delčkov za izenačenje vašega računa.

Ali obstaja kramp za Iridescent Shards v Dead by Daylight?

Najnovejši vdori, ki so na voljo na spletu, so bili popravljeni od posodobitve 2.0.0 in igralci ne govorijo več o novih hekih na spletu. V spletu bi morali iskati precej poglobljeno, da bi našli nekaj nedavnega, saj hekerji ne želijo, da bi razvijalci o tem izvedeli.

Prav tako je pomembno omeniti, da vdiranje v igro ne le nasprotuje drugim igralcem v skupnosti, ampak je tudi nezakonito in lahko povzroči trajno prepoved. Če se odločite za kramp, tega ne počnite na računu, ki vam je mar.

Koliko časa traja, da dobite 9000 mavričnih drobcev?

Glede na spletno stran DBD Gamepedia bi morali odigrati približno 140 iger po 10 minutah na tekmo. Skupno je to skoraj 23 ur igranja, odvisno od tega, koliko XP prejmete na tekmo.

Kaj je Dead by Daylight's Shine of Secrets?

Svetišče skrivnosti je kraj, kjer lahko s svojimi odklenjenimi liki opremite učne ugodnosti. Teachable Perks lahko kupite z 2000 mavričnimi drobci. Bodite pozorni na tedenske posodobitve.

Kako kmetujete XP v Dead by Daylight?

Z igranjem igre pridobite največ XP-jev. Naj bodo vaše tekme na 10 minut ali manj in poskušajte preživeti (ali ohraniti igro, če ste morilec) vseh 10 minut. Pridobivanje emblemov mavrične ravni lahko pomaga, vendar ne prinese toliko XP kot ta čarobna 10-minutna oznaka.

Navadite se na brušenje

Če želite več mavričnih drobcev za nakup učnih ugodnosti ali odklepanje likov, je edini zanesljiv način, da to storite, da igrate igro. Haki so popravljeni skoraj takoj, ko so objavljeni in takšne igre ne morete ustvariti.

Samo ne pozabite igrati pametno, ko meljete. Osredotočite se na strategijo, ki prinaša največ XP in poskusite ostati v igri celih 10 minut (nič več in nič manj), da iz vsake tekme iztisnete zadnjo točko.

Katera metoda je po vašem mnenju prinesla največ XP in mavričnih drobcev? Povejte nam o tem v spodnjem razdelku za komentarje.